Je to rozmarné pôžitkárstvo, pri ktorom sa na chvíľu zastaví čas. Zaboríte lyžicu do nadýchanej šľahačky, prebagrujete sa cez ňu k sladučkým jahodám a vo chvíli, keď sa na jazyku začne rozplývať krém, všetko ostatné môže prestať existovať.

Tieto pocity preblysnú hlavou znova a znova, ak sa z terasy pozeráte do záhona s dozrievajúcim ovocím. Pokušenie sa v priebehu minúty môže zmeniť na pôžitok i vtedy, ak sa nepočítate do stavu cukrárskeho.

Rozviňte ich chuť

Ak sa o jahodách hovorí, že klamú už na pohľad, je v tom kus pravdy. Za leskom, žiarivými farbami a neodolateľnou vôňou sa ukrýva kyslastá chuť. Ak ste ju doposiaľ naprávali troškou cukru, vezte že je aj šikovnejší spôsob.

Nakrájajte ich na plátky, pridajte k nim troška tmavého, karibského rumu a v priebehu niekoľkých minút nadobro rozvinú odtienky chutí, ktoré ste doposiaľ nepoznali. Získajú mocné, plné tóny, ktoré boli pred chvíľou iba plachými.

Skratka ku pôžitkom

Cukrári majú tucty fígľov ako naplniť vysoký pohár krémom a šľahačkou tak, aby ich majstrovstvo vyniklo. Ak sa radíte k pánom v najlepších rokoch, ktorí si radi doprajú pôžitky, určite sa vám zapáči skratka, ktorou sme sa vydali my.

Svieži, ovocný krém vyčaríte v kuchynskom robote zo šľahačky a smotanovej náplne Dr. Oetker. Trvanlivú šľahačku ktorá nespadne ani po hodine odpočinku zasa z mlieka a šľahačky Dr. Oetker. V oboch prípadoch vás čaká len minútka intenzívneho šľahania a výsledok sa dostaví pred očami.

Príjemné vychutnávanie

Teraz už môžete uvítať pánsku spoločnosť na terase, hoci aj pri partičke kariet. Každý rád zaspomína na šľahačkové poháre s jahodami zo svojho detstva. Na ovocnom pôžitku nie je nič detinské.

A ak sa rozhodnete užiť si komornú atmosféru ticha, krásy dvora a dobrej cigary, užívajte si svoj sen. Dnes, zajtra a možno aj cez víkend s deťmi a vnúčatami.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Príručný humidor na cigary môže byť aj zo skla
Je to správa vo fľaši, ktorá sľubuje hlboký pôžitok z darov Karibiku. Vezmete...
Read More

Pridaj komentár