Tatranský čaj – vábenie chutí hôr

likér tatranský čaj tatratea

Horská medicína je práve taká ako kraj a ľudia, ktorí v ňom žijú. Drsná avšak mocná, namiešaná z darov zeme. Starostlivo pripravená s vedomím, že v krajnej núdzi odoženie každú nemoc a mrzutosť.

Vôňa kvetov, farba horských plodov, moc húževnatých bylín i horkosť koreňov – všetko sa miesi v sile alkoholu a pramenistej vody. Pri dúšku zatrasie, pri druhom zablčí v hrdle, pri treťom je človeku horúco. Hlavne že sa uľaví.

Ak príde na mágiu hôr, všetko môže dopadnúť úplne inak. Ak pôžitkári začnú pátrať po harmónii chutí a rozprestrú ich do škály ohnivosti, vznikne z toho čosi výnimočné.

Tatranský čaj – Tatratea

Zabudnite na drsnú klímu, horské chaty i učupené koliby a drevenice – je na etnológoch, aby preskúmali spomienky a zvyky národa a zaznamenali dávne recepty liečivých elixírov.

Pre nás, pôžitkárov, začala písať nový príbeh Tatranského čaju v roku 2008 rodinná firma Karloff. Svojimi koreňmi pod horskými štítmi, zručnosťami pridruženej Tatranskej likérky a surovinami z rôznych kútov sveta postupne vytvorila tri ucelené série likérov – čajovú, ovocnú a bylinnú.

Tatratea – to nie je iba oku lahodiaca kolekcia dizajnérskych fliaš inšpirovaných termoskou, ktorá farbou a hrou čísel formuje dobrodružstvo. Je to príležitosť pre objavovanie, vychutnávanie, párovanie chutí a miešanie drinkov, ktoré rozjasnia deň.

Hladký, jemný lieh a intenzívne chute viac i menej známych surovín sa priam rozplývajú na jazyku a stúpajú v hrejivom pocite k výdatným arómam. Nie je to dobrodružstvo na mesiac či dva, aby ste odhalili tajomstvo každej z takmer dvoch desiatok chutí.

Ovocné leto

Ovocná kolekcia si priam žiada, aby vynikla v roztopaši letných dní. Likéry s chuťou Mlieko a čaj 17%, Acai a arónia 27%, Ibištek a červený čaj 37%, Kvety 47%, Šípka a rakytník 57%, Jablko a hruška 67% priam akoby vyzývali pre kreatívne miešanie drinkov a kokteilov.

Práve nim zasvätíme naše pánske leto, aby ste si spolu s nami mohli vychutnať nové, iskrivé momenty v pohodlí terasy, pikniku a možno i prechádzky tienistým, chladivým parkom, ktorý dokáže vzdorovať mocnému, horúcemu slnku.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Prežite sladký rumový advent – A. H. Riise 24 Experiences
Roztvoríte papierovú kazetu, ponoríte sa do čítania rodinného príbehu Riiseovcov a pred vami...
Read More

Pridaj komentár