Philips Multigroom 7785 – jediný strihací strojček ktorý potrebujete

strihací strojček Philips Multigroom 7785

Hrebeň, zubná kefka, štetka na holenie, britva, nožnice i kefa na bradu. Všetky sú súčasťou denného koloritu, vďaka ktorému dokážete uchovať svoj vzhľad k svetu. Ak však príde na skracovanie, zastrihávanie, formovanie, holenie či strihanie, máte dve voľby.

Buď sa s dôverou zveríte do rúk špecialistov, alebo si improvizovaný salón rozložíte vo svojej kúpeľni. Aké to je, ak sa rozhodnete spoľahnúť na služby multifunkčného zastrihávača Philips Series 7000 MG7785/20? Zoznamujeme sa s ním deň po dni, aby sme vám prezradili aký je.

Vždy na jednom mieste

Žiadne vysýpanie škatule, žiadne hľadanie drobného príslušenstva v kútoch a na zemi. Ak vás hneď od začiatku upútalo, že súprava obsahuje takmer dve desiatky nadstavcov, vedzte že výrobca myslí na to, ako s nimi naložiť čo najlepšie.

Súprava je zabalená v kompaktnom, polotvrdom puzdre, do ktorého sa s troškou trpezlivosti všetko pomestí – od nabíjačky, cez strihacie hlavice až po hrebene, ktoré udávajú pri práci odstup od pokožky.

Kým pre najčastejšie používané nástroje sú vylisované špeciálne priehradky, ostatné sa delia o priestor za sieťovinou. Je to fajn ak chcete mať doma poriadok, je to fajn ak si beriete túto výbavu na cesty. Nič nezabudnete, nič nestratíte.

Ľahký, štíhly, vodotesný

Strojček dokáže svojim tvarom a líniami zaujať už na prvý pohľad. Až vo chvíli, keď ho vezmete do rúk si však uvedomíte, aký štíhly a ľahký je. Dizajnéri sa vyhrali s ergonómiou do detailu a ani konštruktéri neváhali riešiť drobnosti, ktoré sú rozhodujúce.

Tvar strojčeka kopíruje kontúry dlane a všade kde sa prsty dotknú kovového obalu, nájdete buď reliéfne vrúbkovanie, alebo gumové polstrovanie. Aby ani v mokrých rukách 200 gramov jeho váhy nenabralo v pohybe svoj smer.

Pár krát ho vezmete do rúk a okamžite ho máte v pamäti. Bez toho aby ste hľadali tlačidlo, prst sadá na správne miesto pre spustenie. Ozve sa bzukot a neutícha ani vtedy, ak voda tečie po celom strojčeku. Je vodotesný, bezpečne napájaný batériami. Čo viac si len v kúpeľni môžete žiadať.

Zaparkujete ho na umývadlo, položíte na policu v sprchovom kúte, nikde nie je v ohrození. Hrany bránia skotúľaniu, plochý podstavec umožňuje odloženie na malú plochu. Rýchlo si na ten komfort navyknete.

O tom, že reči o vodotesnosti nie sú nafúknuté svedčí i bezpečnostná certifikácia IPX7. Strojček znesie i potopenie pod vodou, ak ho tam nenecháte nocovať do druhého dňa.

Výkon príjemne prekvapí

Od začiatku je jasné, že holenie na kábli je tabu. Motorček je napájaný z Li-Ion akumulátora, ktorý má dostatok kapacity pre 5 hodín prevádzky. LEDka vás upozorní na jeho zoslabnutie, nabíjanie zaberie približne dve hodiny.

Nie je tu indikácia, ktorá by vám prezrádzala, koľko percent energie či minút holenia, strihania či formovania brady máte k dobru. Isté však je, že ak sa pri cestovaní ocitnete v krajinách so 100-voltovou sieťou, svoj strojček nabijete i tam. V zásuvke hotelovej kúpeľne, alebo cez cestovnú redukciu.

Hoci vyzerá strojček jemne, predsa len sa v ňom ukrýva kus nespútanej sily. Bez problému zvládne maratón strihania vlasov, výkonovú rezervu nám pravidelne predvádza pri menších nadstavcoch.

Možno i preto sa konštruktéri rozhodli, že pri tomto modeli nastolia svižné pracovné tempo. Strihacie lišty majú v jedinej chvíli až päť aktívnych zón, čo je skutočne viac ako je zvykom.

Rýchlo sme sa presvedčili o tom, že nie telo a brada boli referenciou pri návrhu, ale práve vlasy. Druhý strojček do domácnosti už nepotrebujete. Vystačíte si s týmto jediným.

A ak sa časom unaví akumulátor, v servise ho vymenia za nový. Ak si strojček zaregistrujete, k štandardným 2 rokom záruky získate ďalšie tri roky naviac.

Dohola i s odstupom

Strihací nadstavec so šírkou 41 milimetrov je ako tank, ktorý berie všetko čo mu vstúpi do cesty. Je úplne jedno, či sa ním pustíte do vlasov, alebo ním začnete formovať neskrotnú bradu, ktorá žiada úplne nový formát a tvar.

Na pol milimetra sa priblíži ku koži vo svojej pracovnej nahote, 4, 9, 12 alebo 16-milimetrový odstup zachová pri použití hrebeňových nadstavcov. Ak radi formujete krátke, slušivé účesy, určite vás bude inšpirovať dvojica hrebeňov s pravým a ľavým priečnym sklonom.

Páči sa nám, že každý dielec je samostatný. Vo vyhotovení cítite pevnosť, nebojíte sa toho že pri zatlačení čosi zavrčí a nastavenie sa zmení. Najväčšmi si však budete ceniť ergonómiu. Príjemný sklon hlavy, nízke vibrácie a manévrovateľnosť, pri ktorej nebolia zápästia od únavy.

Pre cit i všestrannosť

Druhá hlavica, akoby priam z oka vypadla tej na vlasy. Je však pre vyššiu precíznosť zúžená na šírku 32 milimetrov, aby poskytla ešte viac všestrannosti a manévrovateľnosti.

Pustíte sa ňou do detskej hlávky s jemnými vláskami, prebehnete ňou strnisko na tvári, odvážite sa na formovanie brady a ak treba príde aj na partie tela.

I tentokrát za všetkým hľadajte hrebene, ktoré určujú odstup a uhlovú geometriu. Jeden a dva milimetre v pevnom vyhotovení, tri až sedem milimetrov s nastavovacou páčkou a dvojicu modulov s 3 a 5-milimetrovým odstupom s odlišným zauhlením pre strih partií tela.

Všetko vo farebnom odlíšení, s podstatne utlmeným vibrovaním. Čím menej masy ženie strojček do pohybu, tým pokojnejšiu dynamiku pri práci má.

Všestrannosť, ktorá ohromí

Pridajte k tomu všetkému uzučkú hlavicu pre kontúrovanie briadky a fúzov, planžetový strojček ktorý zastrihne fúzy až na úrovni pokožky, obojstrannú hlavicu pre holenie tela a zastrihávač chĺpkov v nose a ušiach.

Nech sa počítate do ktorejkoľvek vekovej skupiny, nikdy nebudete mať pocit, že vám vo výbave čosi chýba. Celkovo 6 strihacích hlavíc v kombinácii s 12 hrebeňovými nadstavcami zvládnu skutočne všetko.

Dokonca aj odholiť žmolky z goliera košele, ktorú na poslednú chvíľu vyťahujete na seba do klubu, na nečakané pozvanie.

Takmer bez údržby

Kým zastrihávanie, formovanie, holenie, strihanie a kontúrovanie sú záležitosťou zručnosti, účelu a vkusu, strojček vás nebude zdržiavať prehnanými nárokmi na údržbu.

Po použití ho prečistíte pribaleným štetcom, v prípade potreby opláchnete pod tečúcou vodou s mydlom a ste za vodou. Lišty ani planžety mazať netreba, svojim samoostriacim položením sa starajú samy o hladký chod.

Ak prehliadneme nabíjanie, je tu len drobnosť, ktorou môžete raz za pol roka obnoviť kondičku strojčeka. Je to kúsok potravinárskej vazelíny, ktorú nanesiete do hnacích štrbín hlavíc.

Philips Series 7000 MG7785/20 (119,90€) je všestranný strihací strojček, ktorý dokáže kraľovať domácnosti bez toho, aby ste mali pocit že potrebujete čosi naviac. Rýchlo ho nabijete, dlho vydrží pri sile a ak príde na nadstavce, v balení ich je tak široká paleta, že nenájdete výzvu, ktorú by ste s ním nezvládli. Ide o dobre stavaný model so zvýšenou odolnosťou, ktorý vydrží v prevádzke celé desaťročie.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Opinel – legenda vreckových nožov zo Saint-Jean-de-Maurienne
Keď sa v roku 1890 v malej rodinnej dielni zrodil vreckový nôž...
Read More

Pridaj komentár