Čo nosia páni vo vreckách?

Ak sú dámske kabelky čiernou dierou, ktorá dokáže zhltnúť v organizovanom chaose i celý svet, pánske vrecká sú potom úplným opakom. Nemožno ich plniť do prasknutia, je v nich iba to najdôležitejšie.

Máte pocit, že kľúče od auta, mobil a kreditka sú na prvom mieste? Potom sa zaručene mýlite. V akejkoľvek situácii sa nájde pol tucta užitočnejších vecí ako tie, ktoré si možno na prvé priečky kladiete vy.

1. Vreckový nožík

Niet všestrannejšieho nástroja do vrecka, akým je nožík. Na úrovni ním nakrájate na úhľadné sústa rýchle občerstvenie z bistra, elegantne ním vyčaríte piknikovú hostinu z drobností, ktoré nakúpite v obchode ak vás pri prechádzke do parku prepadne hlad.

Nožom orežete cigaru, opatrne ním roztvoríte balík či obálku, zarežete párajúcu sa šnúrku či natrhnutú látku oblečenia. A ak príde na uvoľnené ramienko okuliarov, i to dotiahnete k plnej spokojnosti.

Vydolujete ním triesku z prsta, očistíte ním okolie rany, poslúži i ako malé páčidlo ak sa zasekne zámka na kufríku. Sú to drobnosti života, ktoré nik neplánuje. Ešte stále sa čudujete, že sa nájdu i takí, čo ho hravo vymenia za multináradie?

Elegancia, všestrannosť a estetický zážitok z noža sú na prvom mieste, ak však máte dušu domáceho majstra, nikoho neprekvapí že ten váš má i kliešte.

2. LED lampička

Kliknete na gombičku a tmou sa prederie ostrý kužeľ svetla. Ak je tomu už veľmi dávno, čo ste skúšali ako moderné, LED lampičky fungujú, vedzte že v útlom, vreckovom formáte ukrývajú viac svetla a výdrže, ako si len dokážete predstaviť.

S lampičkou v ruke si posvietite na cestu nočným parkom i ulicami, presvetlíte ňou kanál do ktorého vám zapadli kľúče, vyšlete ňou volanie o pomoc a ak treba, možno i oslepíte človeka, ktorý sa vám odvážne a drzo stavia do cesty.

Je výborné, že mnohé z nich majú nielen sponu, ale aj silný neodýmový magnet. Ten poslúži nielen ako montážny stojan, ale aj ako lovecká pomôcka pre vyťahovanie kovových vecí z nedostupných miest.

Niekedy sa sami čudujete, ako šikovne ju dokážete použiť. Ak vám v zime krehnú prsty, výborne sa na zohriatej lampičke prinavrátia k citu a životu.

3. Zapaľovač

Nie je nevyhnutné, aby ste sa radili medzi každodenných či príležitostných milovníkov tabakového pôžitku. Ak máte vo vrecku zapaľovač, je to akoby ste mali pod palcom živel, ktorý je neustále vo vašich službách.

Plynový zapaľovač nevyprchá ani pri príležitostnom používaní, bez problému vyčarí plameň i keď zmokne alebo sa utopí vo vode. V spoločnosti ním poslúžite plameňom iným, v núdzi ním skrotíte syntetické vlákna a nite, ktoré sa párajú na oblečení. Ohnete ním plasty, zaoblíte ich ostré hrany.

Zálesáci a milovníci pobytu v prírode vedia o zapaľovačoch svoje. Ak príde na núdzu, oheň je spasením. Hreje, varí, dezinfikuje a privoláva pomoc. Akoby ste mohli bez neho žiť?

4. Zápisník s perom

Zabudnite na objemný adresár, zabudnite na knižku ktorá prekáža aj v tom najväčšom vrecku. Mať pri sebe zopár stránok papiera a k nim pero či ceruzu na písanie je na nezaplatenie. Fungujú za každých podmienok, poslúžia na čokoľvek.

Zapíšete si nové kontakty, poznačíte spoje vlakov a autobusov, zapíšete adresu fotoslužby a ak príde na nevydarené stretnutie, ponecháte za sebou napísaný odkaz, ktorý prezradí kam ste sa presunuli.

Nemusíte byť básnikom, aby ste si značili verše, nemusíte byť vedcom aby ste si zapisovali dôležité myšlienky. Píšte, značte, kreslite, zápisník je vašou pamäťou, odkazovačom, poštou, čímkoľvek.

5. Motúz

Už je tomu iste dávno, čo ste za sebou ťahali na motúze dreveného káčera. Načo by vám mal byť motúz, špagát, či povrázok v dobe, keď je svet rozvinutý, komplikovaný a obkolesuje vás množstvom vecí na každom kroku?

Nie vždy máte na sebe bavlnené tričko, aby ste z jeho spodnej strany dokázali improvizovaný špagát odrezať. Nahradíte ním prasknutú šnúrku v topánke, udrží nohavice na páse ak nemáte opasok, zaviažete ním nadbytočné zvršky do balíčka.

A ak príde na najhoršie, bude z neho i udica na vylovenie cenností z nedostupných miest, alebo škrtidlo pre dočasné zastavenie vážneho krvácania.

6. Peniaze

Vraví sa, že peniaze odomykajú brány budov, otvárajú náruče ľudí a sú náhradou za všetko, čo nemáte práve u seba. Zaštrngáte mincami, zamávate bankovkou a niet toho, kto by ich odmietol.

Peniaze nie sú iba plodom vašej práce, aby ste ju mohli plánovane zameniť za veci, ktoré potrebujete a robia vám radosť. Peniaze sú i železnou rezervou na nepredvídané situácie, kedy vám môžu zachrániť život.

Nezáleží na tom, koľko ich máte, dokonca nemusia pri cestovaní ani platiť v krajine, v ktorej ste sa ocitli. Dôležité je iba jediné, že budete ochotný vzdať sa ich za čokoľvek iné, čo potrebujete. Inak ich môžete nechať doma v matraci.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Tefal Ingenio Ice Force – nože pre vašu kuchyňu
Voňavý krajec chleba, miska očistených jabĺk ale aj sekané orechy, ktoré padajú...
Read More

Pridaj komentár