Pripravte si na grile dokonalé, anglické raňajky

anglické raňajky na grile

Je to pôžitkársky začiatok dňa, ktorý je svojim spôsobom obrátený naruby. Namiesto toho, aby prišlo na stôl najväčšie sústo v čase obeda, na grile buble, syčí a prská už za včasného rána. V pohodlí tône stromov, v príjemnej atmosfére terasy.

Ak príde na plynové grily, svojou pohotovosťou sú priam mimoriadne. Otočíte gombičkou a modré plamene razom zahrievajú rošty. A spolu s nimi i všetky varné nádoby, ktoré pristavíte na ne. Môže byť dokonalejšie miesto na varenie ako vonku, na sviežom povetrí?

Z tržnice i supermaketu

Nezáleží na tom, kam chodíte za svojimi nákupmi. Isté však je, že suroviny pre poriadne anglické raňajky spočítate na prstoch rúk. Potrebujete čerstvé šampiňóny a rajčiny, vajíčka, biele klobásky, na tenké plátky nakrájanú slaninu a pečivo od pekára. Pridajte k tomu konzervu fazule v sladkom, rajčinovom náleve a ste v hre.

Hoci to na kôpke vyzerá až príliš jednoducho a fádne, vidiecky charakter táto zostava nezaprie. Nie je tu nič, čo by žiadalo dovoz alebo náročnú, priemyselnú výrobu. Ak je čosi zjednodušené, tak iba pre vaše pohodlie.

Plynový gril – kráľ terasy

Čo je také zvláštne na grile Weber Genesis II S-310? Na prvý pohľad nič. Má veko, liatinové rošty a trojicu horákov, ktoré ich dokážu rozohriať na maximum v priebehu niekoľkých minút.

Všetko pochopíte vo chvíli, keď tíško usadnete do kresla a sledujete, ako sa rodí hostina. Okrúhly výsek roštu putuje na poličku a na jeho miesto sadá liatinový tanier zo systému GBS. Drôtená polička v zadnej časti stúpa nahor a gril vo svojom mohutnom liatinovom torze drží presne nastavených, 130 °C.

Hrubá, rozohriata liatina s prskajúcim olejom je ideálna pre opečenie šampiňónov, rajčín a vajíčok. Nič cez ňu neprepadá, pečie výdatne, celou svojou plochou. Práve tak, aby ste na nič nemuseli čakať.

Liatinový rošt je zasa super parkovaním pre pečivo a biele klobásky. Dostane sa k nim prúd horúceho vzduchu, ale aj priame, kontaktné teplo. A ak príde na slaninku, ktorá má zo seba vydať omastok bez toho, aby sa lepila, tej je najlepšie na sklopnej, drôtenej polici. Tam sa vypeká v horúcom vzduchu, bez sálavého tepla roštu.

Celá príprava trvá slabých 20 minút bez ohľadu na to, či pripravujete dve, tri, štyri alebo šesť porcií. Ideál pre lenivé ráno v kruhu rodiny. Poriadny plynový gril je proste kult.

Pôžitok bez bariér

Terasa nie je kuchyňou, kde sa skryte rodia kulinárske dobroty, ktoré si členovia rodiny vychutnávajú v jedálni. Celá príprava i pôžitkárske jedenie prebiehajú na jednom a tom istom mieste. V tesnom kontakte, v kulinárskej atmosfére.

Chladný ranný vzduch naplnený rosou, padanie kvapiek z listov stromov a vychádzajúce slnko sú dokonalou kulisou pre pestro a výdatne naložený tanier. Kontrast sladkého a slaného, jemného a pevného, mäkkého a chrumkavého – všetko akoby dávalo zmysel. I napriek tomu, že nejde o štandard nášho kraja.

A ak príde na čas obeda, potiahnite deň naozaj štýlovo. Čo by ste povedali na poctivé, dokonalé, čajové sendviče? Pripravte si ich aj vy.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Namiešajte si zabudnuté kokteily z rumu Božkov Republica Exclusive
Je to ako malé cestovanie v čase, pri ktorom sa na stole...
Read More

Pridaj komentár