Namiešajte si letné osvieženie s Red Bullom

Red Bull

Sú to chvíle keď máte pocit, že vás už nič nedá do poriadku. Čím dlhšie vás trápi horúčava, únava a vyčerpanosť, tým menej máte chuť užívať si voľné dni rozmarného leta. Čo tak namiešať si elixír, ktorý výborne chutí a postaví vás na nohy?

Je to jednoduchšie, ako by ste čakali. Pol plechovičky energetického nápoja Red Bull v jeho letnej edícii, zopár presne odmeraných prísad pre vyladenie chuti a ľadovo vychladený pohár. Bez toho, aby ste sa stali profesionálnym barmanom, letné osvieženie si vyčaríte i doma na terase, na chalupe či pikniku.

Red Bull Tropical Punch

Red Bull

Vsypte do väčšieho old fashion pohára kocky ľadu, vylejte na ne 25 mililitrov rumu Captain Morgan Spiced Gold, pridajte k nemu 25 mililitrov likéru Maraschino, 5 mililitrov mandarinkového sirupu a zalejte to 125 mililitrami energetického nápoja Red Bull The Tropical Edition. Ozdobte mladou vňaťou šalvie.

Zlatistý elixír svojou sviežosťou priam pobáda k tomu, aby ste si v ňom omočili pery a oddali sa jeho chladivým dúškom. S jemným perlením a oroseným pohárom sľubuje uvoľnenie.

Cez plnú, ovocnú chuť sa prederie jemná povzbudzujúca horkosť a následne ucítite éter alkoholu.

Dúšok po dúšku sa objavuje harmónia, z ktorej cítiť stopy medu, kvetov a citrusového džemu. Všetko sa miesi v uvoľňujúcej atmosfére úľavy. Popíjate dúšok za dúškom a cítite, ako sa celé telo plní novou, príjemne stúpajúcou energiou.

Red Bull Summer Sky

Red Bull

Prichystajte si šejker, vlejte do neho 25 mililitrov vodky, 25 mililitrov likéru Bols Blue a 10 mililitrov citrónovej šťavy. Prisypte ľad a dôkladne pretriasajte, kým sa na šejkri nevytvorí námraza. Do coupe pohára vlejte 125 mililitrov energetického nápoja Red Bull The Summer Edition a dolejte ho obsahom šejkra. Pridajte rez citróna a užívajte pohodu.

Svieti ako letná belasá obloha s kotúčom rozpáleného slnka, súčasne však pôsobí príjemne chladivo, ako modrá, morská zátoka. Tento drink necinká kockami ľadu, takže ho pite kým je príjemne chladný vo svojej vlastnej podstate.

Do nosa sa derú tóny tropického ovocia, na jazyku sa rozlieva príjemná sladkosť s citrusovými tónmi, cez ktoré sa do popredia ženie typická, višňová chuť Red Bullu.

Každý nový dúšok je mocnejší a osviežujúcejší, s každým novým ochutnaním máte pocit, že citrusy naberajú na sile. A ak sa vo finále zahryznete do citróna, ste pripravení na ďalší pohárik.

Red Bull Rubycon

Red Bull

Naplňte vysoký pohár kockami ľadu a postupne naň vlejte 25 mililitrov Campari, 25 mililitrov ginu a 125 mililitrov energetického nápoja Red Bull The Ruby Edition.

Opatrne premiešajte barmanskou lyžicou a ozdobte lístkami mäty a plátkom grapefruitu.

Čo ukrýva tento iskrivý elixír za sýtymi odtieňmi karmínu? Rubínový klenot je hrou chutí, v ktorých dominuje príjemná, osviežujúca horkosť. Čaká vás ovocná chuť červeného grepu, ale aj výrazná hravosť citrusových šupiek.

Pridajte k tomu jemný náznak jalovca a botanickej horkosti a kyslasté tóny ovocín – dokonalé osvieženie je na svete. Stačí jediný pohárik a opäť sa budete cítiť pri sile a v dobrej nálade.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Ochutnávame rumy Matusalem Gran Reserva
Komorná atmosféra tichej dumy a pôžitkárske vychutnávanie spiritu. Vraví sa, že duši rumu...
Read More

Pridaj komentár