Oddajte sa večernej pohode s Red Bullom

Red Bull

Každý, príjemne strávený deň si zaslúži oddych a oslavu. Čo tak sadnúť si na terasu k drinku, ktorý zo seba vyjaví doposiaľ nepoznané chute? Ak v tejto chvíli pomýšľate na tropické ovocia z ďalekých kútov sveta, nemýlite sa. Práve tie sú témou letných energetických nápojov firmy Red Bull.

Stredomorský grep, juhoamerická marakuja, či koteil tropických ovocí? To všetko sa vám rozvinie na jazyku vo chvíli, keď sa pustíte do pôžitkárskeho ochutnávania. Rozmotávajte chute s takou radosťou, s akou sme ich my namiešali.

Red Bull Limy Summer

Red Bull

Do vysokého pohár vložte štvrtku limety, roztlačte ju kým nepustí šťavu a pridajte kocky ľadu. Na ne postupne vlejte 25 mililitrov rumu Captain Morgan White, 25 mililitrov TatraTea 22% a 125 mililitrov energetického nápoja Red Bull The Tropical Edition. Pridajte navrch plátok limety a oddajte sa pôžitku.

Za výzorom ľadového čaju sa ukrýva nielen cinkanie kociek ľadu a jemné perlenie na jazyku, ale aj široká paleta chutí, ktorá formuje osviežujúcu chuť tohto drinku.

V popredí sú tóny citrusov, za nimi sa objavuje mocná aróma kyslých jabĺčok a v závere prichádzajú tropické ovocia v rozmazaných, nejasných podobách.

Tento kokteil nič nestráca na svojej sviežosti ani po desiatkach minút oddychu, keď sa ľad roztopí. Kým je pohár pokrytý slzami rosy, dokonale osvieži telo i ducha. Namiešajte si ho ku kartám, šachu alebo spoločenským hrám, určite sa nestane, že zostarne skôr ako ho dopijete.

Red Bull Chillout

Red Bull

Vložte do old fashion pohára kocku cukru a streknite na ňu tri porcie bitteru. Pridajte 50 mililitrov bourbonu Maker´s Mark, zasypte ho kockami ľadu a dolejte 100 mililitrami energetického nápoja Red Bull The Summer Edition. Vyrovnajte chuť kôrkou z limety a servírujte.

Priložíte ústa k poháru a stačí malý, plytký dúšok, aby ste cestovali do minulosti. Akoby ste sa premiestnili do prostredia anglických pánskych klubov v čase detektíva Poirota.

Jemný, sladký bourbon nadobro opantá vaše zmysly, aby cez ne mohla preblysnúť paleta sprievodných chutí.

Objavia sa koreniny Orientu, horké citrusy, opojný lieh ale aj nečakaný náznak horkosti, ktorý má charakter nie bylín, ale tropických ovocí. Všetko vzájomne ladí tak mocne, že je takmer nemožné vytrhnúť jedinú z chutí do popredia, aby ste prebili ostatné.

Red Bull Sunset

Red Bull

Do šejkra vlejte 25 mililitrov likéru Tripple Sec, pridajte k nemu 25 mililitrov ružového Malfy ginu a s ľadom ich pretriasajte až do vzniku námrazy. Vlejte do coupe pohára 110 mililitrov energetického nápoja Red Bull The Ruby Edition a vylejte naň obsah šejkra. Na záver pridajte snietku rozmarínu.

Chopte sa rozmarínu, poohýbajte ho medzi prstami, premiešajte ním kokteil a ochutnávajte. Rozmarná chuť Stredomoria vás zasiahne v jeho plnej sile. Chuť červených grepov prichádza nielen s Red Bullom, ale aj s ginom Malfy, ktorý sme pre tento miešaný nápoj zámerne vybrali.

Ovocné tóny prebíjajú pomyslenú horkosť a ku všetkému sa nabaľujú bylinné tóny, ktoré priam žiadajú aby ste sa s nimi zahrali. Vymeňte rozmarín za dúšku, siahnite po mäte alebo medovke, vždy to bude troška iné. Osviežujúce, plné chuti a svojim spôsobom hrejivé i napriek zachladeniu.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Drink na dnes: Moscow Mule
Je to bomba letného osvieženia, pri ktorej sa sviežosť citrusov miesi s...
Read More

Pridaj komentár