Vychutnajte si štýlové kokteily z rumu Božkov Republica Exclusive White

Božkov Republica Exclusive White

Je v tom kus noblesy, elegancie a starých, dobrých časov. Vytiahnete fľašu karibského bieleho rumu, oprášite z kredenca poháriky, ktoré už dlhší čas parkujú bez povšimnutia vzadu na poličke a vydáte sa do sveta chutí, na ktoré sa už akosi zabudlo.

Miešané nápoje s bielym rumom, to nie sú iba objemné punče s obrovskou porciou ovocných štiav, ktoré sú osviežením na plážach horúcich letovísk. Sú to aj elegantné kokteily klubov, nočných podnikov a terás, kde sa baví spoločnosť všetkých vekových kategórií.

Chcete ochutnať tie najlepšie z nich? Pripravte si ich s nami.

El Floridita

rum El Floridita Božkov Republica Exclusive White

Vlejte do šejkra 50 mililitrov rumu Božkov Republica Exclusive White, pridajte k nemu 25 mililitrov limetovej šťavy, 20 mililitrov likéru Maraschino a poriadne ich pretrepte na štedrej porcii ľadu. Keď povrch šejkra namrzne, prelejte jeho obsah do coupe pohára a ozdobte limetou.

Výdatnú vôňu bieleho rumu pocítite skôr, ako sa vám podarí priložiť ústa ku chladnému poháru.  Stačí však jediný dúšok a razom vnímate tento kokteil v novom kontexte.

Má sviežu chuť limety, silu mladého bieleho rumu, ale aj hravú arómu domácej pálenky, ktorá priam pobáda k tomu, aby ste mysleli na kôstkové ovocie.

Od chvíľky, keď vás pri chladnom jazyku po prvýkrát zahreje v hrdle je zrazu všetko akési jemné, svieže a uhladené. Upíjate dúšok za dúškom, oddávate sa hravosti chutí a užívate si príjemnú pohodu. Tá, akoby vystupovala z hmly, ktorou je dokonale prestúpený celý drink. Je to príjemné pitie nielen k rozhovorom na letnej terase, ale aj do nočného klubu k večeri a zábave.

Banana Express

rum Banana Express Božkov Republica Exclusive White

Vlejte do šejkra 50 mililitrov rumu Božkov Republica Exclusive White, doplňte ho 20 mililitrami citrónovej šťavy a 20 mililitrami banánového sirupu. Zasypte ich veľkými, ľadovými kockami a šetrne pretraste, kým nepocítite na šejkri spaľujúci chlad. Prelejte jeho obsah do kokteilového pohárika a servírujte.

Banana Express je malý, avšak mocný a príjemne voňavý. Stačí, aby ste sa naplno oddali volaniu banánov a razom sa pred vami rozvinú vône a chute Karibiku v celej svojej šírke.

Kým z rumu vychádzajú opojné chute vanilky, sladkého  sirupu a najjemnejších tónov karamelu, banánový základ tomu dáva kus hravej, rozmarnej komplexnosti.

Pridajte k tomu tlmené tóny citróna, ktoré nadobro upustili z kyslosti a razom sa ocitáte v hre ovocia, akú možno poznáte iba z veľkých, tropických longdrinkov. Tu je však všetko mocnejšie, intenzívnejšie v plnej, koncentrovanej sile. V priam komornom formáte pre kluby a nočné podniky. Odpijete si, privriete oči a snívate.

Golden Eye

rum Golden Eye Božkov Republica Exclusive White

Do šejkra vlejte 50 mililitrov rumu Božkov Republica Exclusive White, doplňte ho rovnakým množstvom ananásového džúsu, šťavou zo štvrtiny citróna a párkrát premiešajte. Obsah šejkra vylejte do vysokého pohára, ktorý ste vopred štedro naplnili ľadom. Pridajte ananás, čerešňu na špajdli a pôžitok sa môže začať.

Pri pohľade na veľký pohár nepomýšľajte hneď na to, že usadáte ku karibskému punču pláží, ktorý vás naplní nektárom tropických ovocí. Práve naopak – kocky čerstvého ľadu naoko šikovne nafukujú objem tohto sviežeho drinku, v ktorom sa sobáši jemná chuť ananásu so širokou paletou chutí bieleho rumu a jemným náznakom citróna.

Všetko je príjemne osviežujúce. Po partičke bedmintonu či tenisu okamžite naberáte energiu a silu. Každým novým dúškom klesá hladina nápoja nebezpečným tempom, až kým z neho nezostanú iba ľadovcové kocky ľadu.

Ak je Titanic kdesi na blízku, mal by sa vyhnúť miestu kde sedíte. Nedopustite aby sa ľad rozpustil skôr, ako sa dostanete pri pití na samotné dno pohára.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Pripravte si na grile citrusovú tresku s kuskusom
Niekedy grilovanie ubehne tak rýchlo, že si ani neuvedomíte čo robíte. Tešíte...
Read More

Pridaj komentár