Užite si osvieženie s letným ginom nginious!

Borievky, broskyne, citrusy a bylinné tóny v ich plnej sviežosti – to je chuť, ktorá je pre švajčiarsky nginious! Summer Gin typická. Spravte však z neho súčasť letných miešaných nápojov a vyjaví sa v úplne novom prejave.

Sviežom, chladivom, priam iskrivom, pri ktorom budete márne hľadať, ktorá aróma a chuťový odtienok pochádzajú z neho a ktoré nie. Pripravili sme pre vás päticu letných hitov, v ktorých prináša gin posolstvo osvieženia, príjemnej chute a pohody.

Earl Grey Martini

gin Earl Grey Martini

Pripravte v šálke silný výluh Earl Grey čaju a nechajte ho na ľade vydýchnuť, kým zo seba nevypustí všetku paru. Do šejkra vlejte 50 mililitrov nginious! Summer Ginu, 35 mililitrov chladného čajového výluhu, 20 mililitrov citrónovej šťavy, 10 mililitrov cukrového sirupu a polovicu vaječného bielku.

Prehrkajte kým nevznikne emulzia, nasypte na ňu kocky ľadu a miešajte do premrznutia. Prelejte cez dve sitká do kokteilového alebo martini pohára, pridajte citrónovú šupku a servírujte.

Čaj s penou a ešte k tomu v kokteilovom pohári? Stačí jemný dotyk pier a okamžite vami prebehne osviežujúci, chladivý mráz. Martini k vám prehovorí vonnými, pomarančovými tónmi citrusov, za ktorými nasleduje bylinná hravosť ginu.

Všetko sa mieša v rozmarnom opojení, pri ktorom vám neunikne sila tohto miešaného nápoja. Jeden pohárik je na osvieženie tak akurát, i keď vás veľmi príjemné a komplexné chute budú vábiť k tomu, aby ste ochutnávali ďalej.

Cucumber & Gin Lemonade

gin Cucumber & Gin Lemonade

Vlejte do vysokého pohára 50 mililitrov nginious! Summer Ginu, dolejte ho 50 mililitrami cukrového sirupu, pokračujte 75 mililitrami citrónovej šťavy a 75 mililitrami šťavy z čerstvej uhorky.

Zasypte kockami ľadu, premiešajte barmanskou lyžicou a dolejte sódou. Plátok uhorky a citrónu dielo dotvoria.

Tento mimoriadne objemný longdrink si vás získa na prvé ochutnanie. S rafinovanou vôňou uhorky a dominantnými citrusovými tónmi zjemnenými sirupom, akoby ste popíjali tú najlepšiu letnú limonádu, pri ktorej sa nebudete sťažovať na jej nedostatok ani pri športe a najväčších horúčavách.

Až keď sa sústredíte na chuť uhorky, pocítite jemné tóny ginu, ktorý sa za ňou ukrýva. Nerozplynul sa v objeme k nepoznaniu, všetky svoje bylinné tóny zaparkoval práve za túto zeleň, ktorá dáva drinku jeho charakter.

Grenadina Gin & Tonic

Grenadina Gin & Tonic

Vlejte do vysokého pohára 10 mililitrov grenadina sirupu, pridajte k nemu 50 mililitrov nginious! Summer Ginu a zasypte kockami ľadu. Dolejte výdatne suchým tonicom a servírujte. Snietka stredomorských byliniek dotvorí bylinnú chuť.

Čakáte pri pohľade na sýte farby pitie pre slečny? Vezmite do ruky rozmarín a šalviu, troška nimi premiešajte kokteil a pustite sa do prvého ochutnávania.

Rýchlo pochopíte, že všetko je úplne inak. Čaká vás príjemná a nezvyčajne komplexná bylinná horkosť, ktorá sa rozvíja na ovocnej, úvodnej sladkosti.

Gin a Tonic, ktoré sme vo dvojici použili pri tomto nápoji si s pridanými bylinkami mimoriadne dobre rozumejú. Nie je to negroni, ktoré vybičuje zmysly k extáze, je to osviežujúci longdrink, ktorý však naplní veľmi podobné poslanie. Popíjajte a botanické chute vás nadobro pohltia.

Elderbery & Gin Tonic

Elderbery & Gin Tonic

Naložte do pohára 50 mililitrov bazového kompótu, tri lístky mäty a jemne roztlačte. Pridajte 25 mililitrov citrónovej šťavy, 50 mililitrov nginious! Summer Ginu, zasypte ľadom, dolejte suchým tonicom a nezabudnite doplniť mätou.

Mrazivý elixír dýcha v letnej spare z veľkého balóna na tvár a vonná mäta sa celou svojou silou tlačí na hladine k vášmu nosu. Ak toto nie je osvieženie, potom už ťažko nájdete čosi, čo by vás v najnepríjemnejšej horúčave dokázalo uspokojiť.

Ľahká chuť s dominujúcim ginom a spestrujúcimi tónmi toniku nie je narušená bazovým kompótom.

Ten vystupuje v drinku samostatne. Drobné výbuchy divých ovocných chutí sa rozlievajú na jazyku vždy, keď rozhryznete jemné, drobné bobuľky. Drink je mimoriadne ľahký, mimoriadne svieži.

Pink Dream

gin Pink Dream

Vlejte do šejkra 50 mililitrov nginious! Summer Ginu, 75 mililitrov šťavy z červeného grepu a niekoľko tenkých šupiek z neho. Pridajte ľad a poriadne pretraste. Prelejte do pohára, pridajte ľad a dolejte približne 100 mililitrami toniku. Snietka rozmarínu a koliesko grepu dotvoria atmosféru.

Zavrite oči, potiahnite slamkou liečivý elixír a nepríjemné pocity z horúčavy sú preč. Jazyk sa topí v chladivom moku a postupne sa objavuje jedna chuť za druhou, ako na palete.

Z chladivo prázdneho priestoru vpred vykročí sladký grep, za ním prichádzajú bylinné tóny toniku a keď sa zameriate na jeho horkosť, príde pán drinku – gin.

S jemnou hrejivosťou v hrdle, s príjemnou komplexnosťou chutí na strede jazyka. Vždy, keď potiahnete do seba nové sústo, všetko sa začína od začiatku. Každý dúšok prináša rovnaké uvoľnenie ako predchádzajúci, rolovanie chutí prichádza v postupnosti v akej ste ho už zažili.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Malteco Reserva Añeja Suave 10Y – Panama u vás doma
Máloktorá poľnohospodárska plodina dokáže pri fermentácii vyčariť spirit s tak širokou paletou chutí...
Read More

Pridaj komentár