Milujete šport? Pripravte z Red Bullu punč víťazov

Red Bull punč víťazov

Je to dokonalá premena energetických nápojov Red Bull. Osvieženie a povzbudivá energia zostávajú na svojom mieste, kým chuťový pôžitok naberá úplne nový rozmer. Načriete naberačkou do misy, naplníte si pohár a oddávate sa rozmaru športového adrenalínu a víťazstva.

Ak v tejto chvíli pomýšľate na svieže, letné kokteily s Red Bullom, tentokrát je všetko úplne inak. Prípravy sa začínajú už deň vopred, aby punč nadobudol svoje prekvapenie a čaro. Ak budete pripravení, punč víťazov namiešate za minútku i na cieľovej čiare – kdekoľvek v teréne.

Zmena tela

Iskrivý mok plný bubliniek a tichá, trasúca sa želatína. Hoci je to až príliš veľký kontrast, má to svoje opodstatnenie. V punči víťazov budeme sťahovať bublinky osvieženia z jedného miesta na druhé.

Prichystajte si tri litrové misky, balíček želatíny a po tri plechovičky energetických nápojov Red Bull z radu The Tropical Edition, The Ruby Edition a The Summer Edition. Dávku po dávke budete pripravovať želatínu – vždy inej farby a chuti.

Do hrnca vlejte tri plechovičky energetického nápoja (750ml), metličkou z neho uvoľnite čo najviac bubliniek a ohrievajte na malom plameni až k teplote 65 °C. Vypnite ohrev, pridajte 20 gramov želatíny a rozmiešajte ju až kým sa na pohľad úplne nestratí. Zozbierajte penu a nechajte misku stuhnúť v chladničke.

Takto pripravte červenú a žltú želatínu, do modrej budete musieť pridať 25 mililitrov sirupu Tripple Sec. Tým dobehnete chýbajúcu pestrosť. Želatína je pevná, zachladená znesie v miske transport kamkoľvek.

Slávnostné finále

Je to až príliš jednoduché. Ak príborovým nožom nakrájate želatínu na kocky a premiestnite ju do servírovacej misy, už treba vrátiť späť iba bublinky. Tie nové budú svieže a slávnostné – priamo z fľaše vychladeného sektu.

Lejte pomaly, aby sa perlivosť nevytratila a nezabudnite pridať ani za dve hrste čerstvých bobúľ chladného bieleho hrozna. To pridá ovocné tóny a sviežu štruktúru na chrumkanie. Opatrne premiešajte a vo veľkej sláve servírujte víťazom, zúčastneným, ale aj organizátorom.

Kto raz ochutná, už si bez tejto parády športové zápolenie ani len nevie predstaviť. V tieni stromov, v príjemnej pohode uvoľnenia.

Ako chutí punč víťazov?

Je to mimoriadny zážitok, ktorý sa na prvé stretnutie vryje hlboko do pamäti. Jemná štruktúra želatíny kontrastuje s iskrivým mokom a chrumkavými bobuľami hrozna. Je iba na vás, či ich necháte kĺzať dolu hrdlom, alebo sa s nimi zabavíte pri vychutnávaní.

V sladkastých tónoch sektu sa Red Bull prejaví osviežujúcou ľahkou horkosťou, z ktorej priam vybuchujú tropické tóny ovocia. Pridajte k tomu explóziu sladkosti bobuliek hrozna a ste v extáze.

Tak ako je chvíľa víťazstva slávnostnou a opojnou, i tento punč pôsobí podobne. Mlado, osviežujúco a pompézne, s rozmarným vzhľadom dávnych čias. Stále má však vlastnosti funkčného nápoja.

Sekt udržiava hormóny šťastia zo športového výkonu v pohotovosti, RedBull dodáva a obnovuje vyčerpanú energiu a silu, pričom želatína okamžite regeneruje kĺby a svaly po zdatnom výkone.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Užite si v prírode pôvab piknikov
Sú to nezabudnuteľné chvíle strávené v nespútanej prírode. Rozmarné sendviče s čajom...
Read More

Pridaj komentár