So slúchadlami na ušiach

bluetooth slúchadlá Lamax Beat Elite E-1

Sú to komorné chvíle, pri ktorých si najväčšmi ceníte sústredenie a samotu. Naložíte na uši slúchadlá, kliknete na tlačidlo prehrávača a jazykové kurzy, čítané audioknihy a hudba pre uvoľnenie sa pomaly ale isto vlievajú do uší.

Nie je to žiadne ponáhľanie ulicami mesta, a ani cestovanie. Len pokus o zmätenie zmyslov, aby sluchový pôžitok vynikol nad všetky ostatné. Je možné vychutnať si tieto chvíle so slúchadlami Lamax Beat Elite E-1? Zoznamujeme sa s nimi od začiatku leta.

Pohodlie na prvom mieste

Vytiahnete slúchadlá z cestovného puzdra, vyklopíte ich v pántoch do pracovnej polohy, pripojíte k nim káblik a s ľahkým pocitom naložíte na hlavu. Je úžasné, s akou jemnosťou sa tieto slúchadlá prejavujú od prvého zoznámenia.

Ušníky mäkko dosadnú na uši, mostík sa zaparkuje na hlave a stačí naučený pohyb obomi rukami, aby dokonale skopírovali kontúry hlavy. Páči sa nám jemné pruženie, ktoré drží slúchadlá pevne na mieste.

Hoci sa výrobca vyhol koži, jemným textíliám a prémiovým materiálom, všetko dobehol na dizajnovom spracovaní. Slúchadlá sú príjemne kompaktné, súčasne však pohladovo svieže a ľahké. Nasadíte ich na hlavu a po desiatke minút už ani neviete, že ich máte.

Zvuk s príjemnou dynamikou

Jemný šelest slákov, jasne počuteľné nádychy, zrozumiteľné slovo a dynamika rytmu, ktorá sa nevytráca ani z hlbokých tónov. Zdá sa, že tieto slúchadlá hrajú lepšie, akoby ste v ich cenovej kategórii očakávali. Ak signál cestuje pevným káblovým vyhotovovením, nedá sa namietať že by ste potrebovali viac.

Prezentácia výšok, stredov a hĺbok je príjemne vyrovnaná, stredové tóny sa nesnažia prehlušiť ostatné. Slúchadlové meniče s priemerom 40 milimetrov dávajú zvuku príjemný detail, pri ktorom okamžite pocítite ak siahnete po nahrávke nižšej kvality. Ak máte nahrávky zo starých archívov, ich možnosti budú zaostávať za tým, čo zo seba dokážu slúchadlá vydať.

Vyplatilo sa nám preto troška pracovať s ekvalizérom na prehrávači, notebooku a ďalších zariadeniach. Predsa len, vyladená prezentácia zvuku je tá najlepšia.

Maximálna hlasitosť je priam ohromujúca, zvuk sa skresľuje v poslednej štvrtine vybudenia. Ak vás k zvyšovaniu hlasitosti neprinúti okolitý hluk a jeho obmedzené tlmenie ušníkmi, k polovici rozsahu sa zvyčajne ani len nepriblížite.

Striháme káble

Stačí, aby ste vytiahli prepojovací jack káblik a slúchadlá sa v momente menia na bezdrôtové. So zabudovaným akumulátorom a elektronikou sa postarajú o obojsmernú bluetooth komunikáciu až s dvomi spárovanými zariadeniami súčasne.

Znamená to, že kým z tabletu počúvate vinársku školu, kedykoľvek vám do nej môže vstúpiť volanie telefónu. Samozrejme, iba ak sa rozhodnete pre takéto nastavenie.

Bezdrôtovo prenášaný zvuk kvalitou troška zaostáva za káblom. Všetko však závisí na tom, či váš prehrávač, notebook alebo tablet dokážu využiť najnovšie štandardy Bluetooth v4.1, HFP v1.6, A2DP v1.2, AVRCP v1.4.

Párovanie prebieha tlačidlami na pravom ušníku, ktoré okrem iného slúžia aj ako vzdialená klávesnica. Nastavíte hlasitosť, presuniete sa medzi nahrávkami, pozastavíte reprodukciu. Vždy s nejakým oneskorením, avšak predsa.

Fajn výdrž aj vyhotovenie

Zabudovaný akumulátor nabijete cez microUSB káblik približne za 3 hodiny, pričom slúchadlá získajú dostatok energie na 14 až 20 hodín používania. Platí to samozrejme pre bezdrôtový režim. I keď je akumulátor úplne vybitý, s pripojeným káblikom slúchadlá fungujú.

Oslovilo nás dôsledné vyhotovenie, výborné spracovanie tlačidiel, LED indikácia nabíjania, ako aj výber kabeláže. Ak by sme sa ešte zbavili azúrových tónov a vymenili ich za decentne šedé či hnedé, bolo by to úplne dokonalé.

Veľmi príjemným zistením je, že všetky pružiace časti nie sú z plastu ale z kovu. Znamená to, že ak si slúchadlá svoju jemnosť zachovajú, neochabnú a nebudú odpadávať z hlavy ani pri cvičení na terase.

Slúchadlá Lamax Beat Elite E-1 (59,90€) nás veľmi príjemne prekvapili a máme pocit, že ide o skvelú voľbu, pri ktorej za slušný peniaz dostanete viac ako očakávate. Ak servisu nechýba zručnosť pri výmene akumulátora za druhý po jeho opotrebení, s kvalitnou, pružnou konštrukciou môžu poslúžiť celé desaťročie.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Koňak Ferrand 10 Générations – lahodný nektár z Grande Champagne
Na výborné brandy môžete naraziť v ktorejkoľvek krajine sveta. Ak však dostanete chuť...
Read More

Pridaj komentár