Namiešajte si kokteily z Karpatského Brandy Originál

kokteily z Karpatského Brandy Originál

Sú chvíle, keď kokteil alebo miešaný nápoj rozpúta mocnejší chuťový zážitok ako spirit samotný. Ak patríte medzi tých, čo si radi nalejú do koňakového pohára jemné, avšak mladé Karpatské Brandy Originál, je na čase aby ste ho ochutnali v zaujímavých pózach.

K jeho charakteru sme vyladili štvoricu historických kokteilov, ktoré ani dnes nestratili nič na svojom pôvabe. Rozbaľte to na grilovačke, večierku alebo v pánskom klube a oddajte sa príjemnej, pôžitkárskej pohode.

Horse´s neck

kokteily z Karpatského Brandy Originál

Zakvapnite vysoký pohár bitterom a pootáčajte ho tak, aby ste tenučkou vrstvičkou pokryli celú jeho vnútornú plochu. Pridajte štedrú porciu kociek ľadu, nalejte na 50 mililitrov Karpatského Brandy Originál a zalejte ho 150 mililitrami zázvorovej limodády. Dozdobte kôrou z citrónu a užívajte plnými dúškami.

Hoci ide o long drink zo začiatku minulého storočia, i dnes si ho vychutnáte akoby bol úplnou novinkou v pánskom klube. Jemná chuť brandy sa v ňom snúbi s pikantnou chuťou zázvoru tak mocne, že vás podvedomie začne presviedčať o tom, že sa vám na jazyku objavujú jemné záplavy sladkosti.

Za všetkým hľadajte bitter, ktorý sa pomaly uvoľňuje zo stien pohára, aby nerovnomerne prenikal do nápoja. Slamka vám pomôže manévrovať v  tejto dočasnej nerovnováhe, aby ste jazykom prehnali tak širokú škálu chutí, ako je len možné. 

A ak sa zahráte s konským chvostom citrónovej kôry, všetko sa začne od znova meniť. V komplexnosti chutí rozvinú i najjemnejšie odtienky, ktoré sa doposiaľ pred vami ukrývali.

Stinger

kokteily z Karpatského Brandy Originál

Poriadne vychlaďte kokteilový pohár ľadom a vysypte ho von. Vlejte dnu 40 mililitrov Karpatského Brandy Originál, pridajte k nemu 20 mililitrov mentolového likéru a premiešajte barmanskou lyžicou. Nezabudnite pridať miešadlo.

Žiadna partia šachu či kariet sa nezaobíde bez drinku, ktorý sa ochutnáva dlho, po malých dúškoch. Ak ste si doposiaľ nikdy nedali stinger, určite to nabudúce napravte. Za plejádou príjemných aróm sa ukrýva čosi nečakané – jemná vôňa húb.

Presvedčíte sa o tom aj na jazyku, keď prekonáte počiatočnú hrejivosť a mocný, likérový nástup. Chute sa rozostúpia, zmysly rozjasnia a okamžite pocítite drink v jeho nahote – s príjemnou mäkkosťou mladého brandy a zmyselnou bylinnou chuťou, ktorá sa nesie na tónoch cukru.

Nič na tom, ak pri vášnivej hre námraza opadne a stinger sa rozpáli napätou atmosférou v miestnosti. Vtedy z neho vyskočia čokoládové tóny, na ktorých si s radosťou pochutíte.

Sidecar

kokteily z Karpatského Brandy Originál

Naplňte šejker ľadom a postupne do neho pridávajte 50 mililitrov Karpatského Brandy Originál, 25 mililitrov likéru Cointreau a 25 mililitrov citrónovej šťavy. Poriadne pretraste do premrznutia  a prelejte do kokteilového pohára. Tenkým plátkom pomaranča s kôrou dolaďte chuť.

Je svieži ako jazda na motorke, z ktorej sa kocháte krásami okolitého kraja. Mocné citrusy sa chopia vašich zmyslov, čoskoro z nich však na éteri alkoholu vykvitnú komplexné drevité chute brandy.

Dúšok po dúšku naberá na sile a snaží sa vás presvedčiť, že hrá pestrosťou chutí tak mocne, že ich všetky ani nezachytíte.

Celé sa to znásobí vo chvíli, keď sa začnete pohrávať s pomarančom. Najprv pridá sladkosť, potom pikantnosť a keď získa prevahu nad zvyškom drinku, už ste v ňom až po uši. Stačí jeden svieži pohárik a silné doznievanie vo vás zostane takmer večne. To je ten správny čas vytiahnuť z vrecka cigaru a vychutnávať deň.

Brandy Alexander

kokteily z Karpatského Brandy Originál

Vlejte do šejkra 25 mililitrov čokoládového likéru, 25 mililitrov smotany a 25 mililitrov Karpatského Brandy Originál. Poriadne pretraste a prelejte bez ľadu do koňakového pohára. Nastrúhajte troška muškátového orieška a servírujte skôr ako spadne pena.

Je ako jemný zákusok, ktorý intenzívnou chuťou naplní celé ústa. Jemný krém chladí na jazyku i v hrdle a nedovolí tomu, aby nad ním niekto získal prevahu.

Zacítite čokoládu bez typickej likérovej chuti, vyvalí sa na vás brandy v jemnosti, v akej ste ho dosiaľ nepoznali. Drží a vás chlad a mliečny dozvuk, ktorý sa rozplýva v sladkosti.

Je iba na vás, či ho pridružíte k múčniku nedeľného obeda, alebo ho namiešate k horúcej bábovke z treného cesta. Je tak výdatný a osobitý, akoby bol sám o sebe šľahačkovým pohárom, hoci je jeho prejav úplne odlišný. A vraj muži nemajú radi sladké rozmary.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Drink na dnes: Hmla na lazoch
Je to chuť, ktorú musíte prežiť aby ste pochopili jej podstatu. Keď...
Read More

Pridaj komentár