Lamax Soul 1 – príjemné ozvučenie nielen na chalupu

reproduktor Lamax Soul 1

Je v tom kus pôžitkárskej, chalupárskej pohody. Kliknete na gombičku a z reproduktora sa ozve inšpiratívna hudba, ktorú si vychutnávate v každom jej takte. Posedávate v kuchyni, presúvate sa na priedomok a keď nadobro zaparkujete pod statným, veľkým gaštanom vo dvore, koncert pokračuje bez prerušenia.

Nie preto, že by ste pridávali na hlasitosti, aby ste prehlušili šum jesenného lístia. Prenášate reproduktor z miesta na miesto, pretože zažívate bezkáblovú slobodu. Napájaný je batériami, s prehrávačom sa dohovorí cez bluetooth. Zoznamujeme sa s bezdrôtovým reproduktorom Lamax Soul 1.

Elegancia, ktorá mu pristane

Zabudnite na svet plastov, spurné kontrasty a žiarivé farby mladosti. Dizajnéri sa tentokrát opreli do výzvy, aby predstavili reproduktor s konzervatívnym, priam decentným vzhľadom.

reproduktor Lamax Soul 1

Čelný panel je z morenej, bambusovej škárovky, bočné lemy sú potiahnuté hrubou, štruktúrovanou textíliou a aj zadný panel pokračuje v načrtnutých kontúrach.

Pridajte k tomu slušivé zaoblenie, strohý, priam minimalistický dizajn a máte pocit, akoby ste kráčali späť v čase. Všetko pôsobí uhladene, svojim spôsobom nadčasovo, bez akýchkoľvek rušivých prvkov. Škoda, že sa po rovnakom chodníčku nevydali aj vývojári výbavy pod kapotou.

Je spočiatku šokom, keď sa pri každom zapnutí, vypnutí a prepínaní režimov ozývajú z reproduktorov priam kozmické zvuky, ktoré nie je možné používateľským nastavím zmeniť alebo deaktivovať.

Je to mrzutosť, ktorá sa s vami vlečie deň po dni, mesiac po mesiaci. Naoko seriózny kus techniky sa k vám správa ako k teenagerovi so skateboardom pod pazuchou.

Mobilita na prvom mieste

Necelých 1400 gramov hmotnosti nie je veľa, ak chcete hudbu prenášať  len z chalupy na terasu, do dvora alebo do dielne. Akumulátor s kapacitou 4400 mAh má dostatok energie na celodenné prehrávanie hudby či hovoreného slova a je iba na vás, aby ste každú noc nezabudli na nabíjanie.

A nemusí to byť práve sieťová zásuvka. Keďže výrobca pribalil iba USB káblik, i tak sa musíte zariadiť po svojom. Ak ste v dosahu elektriny, použijete nabíjačku z mobilu. Ak ste hlboko v lesoch, vybalíte solárny panel a výsledok je rovnaký.

reproduktor Lamax Soul 1

Priam sa počíta s tým, že vaše používateľské návyky sa môžu v priebehu životnosti reproduktora meniť. Raz sedíte za pecou, inokedy sa presúvate z miesta na miesto. Za jeden peniaz ste vždy pripravení ku všetkému.

Bez káblov ide i prehrávanie hudby. Vložíte ju na karte do zabudovanej MicroSD čítačky, sprístupníte ju cez bluetooth z prehrávača, mobilu alebo tabletu a ak príde na staré technológie, vždy  je tu AUX vstup s 3.5-milimetrovým jack konektorom pre pripojenie k ľubovoľnému zdroju signálu.

Bez rádia, bez prehľadu

Ovládanie je mimoriadne strohé, takže ak sa sústredíte len na reproduktor s vloženou pamäťovou kartou, bez displeja sa sotva prehrabete adresármi s archívom skladieb. Lepšie je každý album zaznamenať do jediného súboru tak, akoby to bola vinylová platňa. Kliknutím tlačidla potom nemeníte skladbu za skladbu, ale nahrávku za nahrávku. A to sa nám aj osvedčilo.

reproduktor Lamax Soul 1

Chýba nám FM tuner a zabudovaná, teleskopická anténa, ktoré by sa v hmotnosti reproduktorov hravo stratili. Dohnať to môžete pripojením mobilu a ovládaním priamo na jeho displeji, razom ste však závislí na energii nie z jednej ale dvoch batérií. Fungovať musí reproduktor i mobil.

Rutina všedných dní

Prvý deň sa kocháte dizajnom, postupne si navykáte na nového spoločníka a ak príde na kolorit každodenného používania vo všednosti si voľkáte na to, že sa vám tento model páči. Má plný, dynamický zvuk ktorý možno vytiahnuť k vysokej hlasitosti a všestrannú mobilitu, ktorú rýchlo beriete ako samozrejmosť.

Textília sa špiní od prachu a špinavých rúk, stopy na nej zostávajú po každej ploche na ktorú ju položíte. Stačí však prebehnúť ju raz za čas jemnou kefou a opäť vyzerá byť fit. Veď aj musí, keď slúži nielen ako tlmiaca podložka proti rezonovaniu nábytku, ale aj ako nosič zabudovaných tlačidiel.

reproduktor Lamax Soul 1

Nabíjanie zaberie pri rýchlom, 2-ampérovom adaptéri približne tri hodiny času, výdrž závisí na hlasitosti zdroji zvuku a konkrétnom dni. Raz vydržíte pri nepretržitej hudbe od rána do neskorého večera. Inokedy to natiahnete i na dva dni, ak povyrazíte do mesta alebo na vychádzku do lesa.

Technológie pod kapotou

Ak chcete používať tieto reproduktory, nemusíte byť konzumentom špičkových technológií. Všetko funguje akosi prirodzene. Kto sa však ženie za detailom, mal by vedieť, že pod kapotou sa skrývajú i prvky naviac.

Tým prvým je štandard Bluetooth 4.2, ktorý zvláda dve párovania súčasne. Znamená to, že dokážete spárovať dvojicu rovnakých reproduktorov do tandemu, aby ste ich napokon spárovali s mobilom. Vznikne tak ozvučenie o výkone 2×35 wattov, pri ktorom každý z reproduktorov zastupuje ľavý a pravý kanál samotatne.

reproduktor Lamax Soul 1

Bluetooth automaticky zaistí aj to, že sa popri prehrávaní hudby správa aj ako bezdrôtová handsfree súprava. Má zabudovaný mikrofón, takže môžete pomocou neho aj telefonovať ak sa nepotrebujete utiahnuť do tichého, komorného súkromia.

Na naše sklamanie výrobca nepribalil diagnostiku akumulátorov. Nikdy neviete ako na tom ste so zostávajúcou kapacitou a ani samotnou životnosťou. Nerátajú sa nabíjacie cykly, dokonca akumulátory nie sú osadené tak, aby boli výmenné bez zásahu servisu. A to je do budúcna deficit, ktorý môže zamrzieť.

Hlasnejšie, ako vám treba

V predchádzajúcich riadkoch sme už naznačili, že pri reprodukcii hudby môžete očakávať 35-wattový výkon, ktorý poskytuje oveľa vyššiu hlasitosť akú pre slušné počúvanie potrebujete v uzavretom interiéri, ale aj vonku, pod holým nebom.

reproduktor Lamax Soul 1

Výrobca pre dosiahnutie tohto výsledku použil dva 4-ohmové reproduktory s priemerom 42 milimetrov a jeden 6-ohmový reproduktor s priemerom 90 milimetrov pre reprodukciu hĺbok. Charakter zvuku je pevne daný, bez najjednoduchších korekcií výšok a hĺbok. Celkový pocit zo zvuku je však príjemne plný a vyvážený.

Lamax Soul 1 (99,90€) je výborne spracovaný bluetooth reproduktor so zabudovaným hudobným prehrávačom s lákavým dizajnom, príjemnou výdržou a hlasitosťou, ktorá neraz prekračuje potreby nejedného používateľa. K dokonalosti mu chýba skutočne málo – odstrániť nepríjemné kozmické zvuky pri zapínaní a pridať mu slušný FM tuner s malým, prehľadným displejom. Ak hľadáte ozvučenie na terasu, záhradu alebo do chalupy, je to kus, ktorému a vyplatí dať šancu.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Pohoda pri grile: Voňavý provensálsky posúch
Hrejivé lúče večerného slnka, svieže povetrie a dobrá nálada pri posedení na terase....
Read More

Pridaj komentár