KNIHA: Pečie celá rodina, alebo oddajte sa pôžitkom nových chutí

Ak sa na obálke knihy objaví logo výrobcu surovín nielen na pečenie, neznamená to, že vás na stránkach čakajú reklamy, ktoré sa vás snažia previesť novým sortimentom. Presvedčiť sa o tom môžete v najnovšej publikácii Pečie celá rodina, ktorá plynule nadväzuje na plejádu predchádzajúcich titulov z edície Dr. Oetker Pečieme s láskou.

Na prehľadne spracovaných stránkach vás čaká 48 inšpirácií, s ktorými sa v kuchyni vysporiadate bez toho, aby ste sa dostali do úzkych. A to aj v tom prípade, ak sa nepokladáte pri varení a pečení za príliš zručných. V čom to je, že v nás zbierka receptov vzbudila takú dôveru?

Vyladené do detailu

Zabudnite na nejasné objemové miery, rozlúčte sa s hrnčekmi a cudzokrajnými surovinami, za ktoré treba v našich končinách hľadať nie vždy najvhodnejšiu náhradu. Početný autorský tím zo skúšobnej kuchyne Dr. Oeteker spravil kus práce naživo, aby každá receptúra zodpovedala možnostiam a zvykom v našom kraji.

Dáte dohromady veci z nákupného zoznamu, pozorne krok po kroku zopakujete podrobný postup s praktickými tipmi a ak dodržíte časy a teploty tepelnej úpravy, čoskoro sa pred vami rysuje takmer dokonalá kópia toho, čo autori zdokumentovali zo svojich vlastných pečení na pestrých, lákavých obrázkoch.

Je to, akoby ste sa sami ocitli na workshope, kde sa môžete naučiť čosi nové. Sprostredkovane, cez stránky knihy sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť.

Stále nové inšpirácie

Kniha Pečie celá rodina nie je popretkávaná príbehmi, ktoré by vás vtiahli do kuchynského prostredia. A nie je to ani encyklopédia pečenia. Je skôr pestrým kaleidoskopom novátorských receptov, ktoré sú podľa dennej príležitosti a náročnosti rozdelené pre mamičky, otcov a deti.

Pochutnáte si na syrových rožkoch, objavíte pôvab ľahučkého kysnutého cesta, vyskúšate vo forme napiecť neodolateľné briošky a keď vás to nadobro pochytí, máte pocit akoby ste dokázali nájsť atraktívny recept pre každú situáciu v domácnosti.

Od ľahkých raňajkových rýchloviek, cez sýte koláče hodné hlavného chodu obeda až po neodolateľné múčniky, zákusky a torty, ktoré napečiete oveľa rýchlejšie a jednoduchšie akoby ste čakali. Nie pri listovaní stránok, ale priamo pri pečení zistíte, že všetko je zjednodušené tak mocne, aby ste s prípravou stratili čo najmenej času.

Istota, ktorá sa vydarí

Pri tejto knižke nemusíte stáť v obave, čo sa zvrtne k neúspechu. Raz je kritická časť receptúry vyriešená zázračným vrecúškom Dr. Oetker, inokedy zasa tuk naviac pomôže tomu, aby sa cesto nevysušilo ani vtedy, ak neviete správne odhadnúť časomieru či nastaviť teplotu pečenia.

A čo je na tom najlepšie? Prehľadnosť publikácie a lákavé recepty vás priam pobádajú k tomu, aby ste nezostali iba v rovine zberateľov receptov a pasívnych čitateľov. Priam vás tlačia k tomu, aby ste sa presunuli do kuchyne a z niekoľkých jednoduchých surovín vyčarili atraktívnu dobrotu – plnú chuti, bez poškvrny polotovarov a fádnosti priemyselného potravinárstva.

Ak vám doposiaľ táto edícia unikala pred očami, zaobstarajte si najnovší kúsok, ktorý je už štrnástym v poradí. A nemusí to byť ani cestou do kníhkupectva  – všetko čo potrebujete pre kreatívne pečenie nájdete priamo v internetovom obchode eshop.oetker.sk.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Pripravte si na grile kuracie kúsky na provensálsky spôsob
Je to oslava leta v plnej vôni, farbe a chuti. Posedávate za domom, užívate...
Read More

Pridaj komentár