Gaštanové pyré, šľahačka a rum Bumbu? Pripravte si s nami nadýchané tortičky

Je to dobrodružstvo, pri ktorom nemusíte v hlbinách svojich spomienok pátrať po cukrárskych zručnostiach. Pripravíte na stôl zopár surovín zo zásob, vyhrniete si rukávy a o pár minút pred vami stoja utešené tortičky, ľahučké ako vánok.

Hoci súzvuk šľahačky, gaštanového pyré, karibského rumu a čokoládového fondánu pôsobí tak trochu exoticky, verte tomu že pôžitok bude priam domácky. Povetrie sa naplní vonným éterom a tanieriky budú prázdne skôr ako žmurknete.

Možno ste doposiaľ netušili, že coupe pohár je skvelý nielen na drinky, ale aj na vykrajovanie koliesok z tortového korpusu. Pripravíte si z nich osem kúskov a polovicu uložíte na servírovacie tanieriky.

Nie na to, aby ste mali kde začať s budovaním. Na každý z nich patrí aspoň 30 mililitrov skvostného rumu Bumbu, ktorý v sebe nesie vôňu Barbadosu so všetkým, čo ku Karibiku patrí. Ak sa zdá, že korpus štartovacia dávka rumu nenasýtila, pridajte smelo lyžičku či dve naviac.

Do misky vlejete 250 mililitrov mlieka, doplníte ho 50 mililitrami rovnakého rumu a doplníte to dvomi balíčkami šľahačky v prášku Dr. Oeteker. S elektrickým šľahačom sa nesúrodá zmes priamo pred vašimi očami premení na ľahučký, šľahačkový krém.

Práve do neho pridáte 250 gramov gaštanového pyré, aby ste mohli pokračovať v miešaní. Vznikne vám krém, ktorý je na pohľad viac nadýchaný a jemný ako pevný. Verte však v tomu, že i pri svojej ľahkosti má nevídanú stálosť tvaru.

Na každý z predmočených korpusov patrí približne osmina krémovej náplne a druhý diel korpusu na zakrytie. Je to, akoby ste vyrábali sendviče, ibaže tentokrát s pôvabom luxusného zákusku.

Na vrchný korpus prilejete ďalšiu dávku rumu a zvyšok je už iba na šikovnosti vašich rúk. každú tortičku treba ukryť pod zvyškom krému. Či použijete príborový nožík, cukrársku stierku alebo zdobiace vrecúško je iba na vás. V tejto fáze však formujete výsledný tvar.

Výzdoba je priam jendnoduchá. Kakaový fondán Dr. Oetker nastrúhate na prúžky, ktoré padajú priamo na povrch krému. Tým dodáte tortičkám nielen sladkú chuť, ale aj štruktúru, ktorá sa bude rozvíjať v ústach.

Nebojte sa pripraviť tortičky i do zásoby. Fondán sa na kréme nerozpustí, zachová si svoju podobu po dlhé hodiny. Bez ohľadu na to, či ste ho strúhali na hrubé prúžky, alebo tenučké nitky.

Čo vás čaká za pôžitok? Kyprá tortička, priam nadýchaná penou, získava na jemnosti každou hodinou odpočinku. Kým strúhaná posýpka z fondánu jej dáva štruktúru, jej vnútro sa priam nesie na omamnom opare rumu.

Všetko sa točí vo víre pôžitku v neuveriteľnej ľahkosti, ktorá však bez ohlásenia povie stop. Ste jej plní až po uši – v pôžitku, rozmare, príjemnom rozpoložení.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Lístkový quiche s paradajkami – hit tohtoročných grilovačiek
Nie vždy sa od grilu očakáva, že zo svojich horúcich útrob vydá...
Read More

Pridaj komentár