Lamax GPS Locator – špión vo vašich službách

Je to, akoby ste si do vrecka vložili gaštan pre šťastie. Pod chvíľou naň siahnete, aby ste hmatom preskúmali jeho oblé kontúry. Inokedy zasa zostáva celé dni bez povšimnutia. Ba nájdu sa prípady, keď je digitálny gaštan jedinou vašou záchranou. Stláčate gombičku a čakáte na pomoc.

Na prvý pohľad to znie trochu chaoticky. Ak sa však začnete zoznamovať so sledovacím zariadením Lamax GPS Locator, všetko vám začína byť jasné.  Špión v teréne, mapa v mobile – nerozlučná dvojica funguje lepšie ako by ste čakali.

Nestačí povedať ahoj

Zálesáci o tom vedia svoje. Ak sa vydáte na niekoľkodňový výlet do prírody s pochodmi cez husté lesy a šíre stráne, nikdy neviete ktorú cestičku si zvolíte pre radosť. Ba neraz sa stáva, že neplánovane svoje dobrodružstvo predĺžite, aby ste sa nabažili krás nášho kraja.

Ako sa vaši blízki dozvedia, že všetko je v úplnom poriadku a ako vás zastihnú, ak sa čosi vážne stane? Možno v tejto chvíli pomýšľate na mobil. Stačí však, ak máte pri sebe oveľa úspornejší a ľahší Locator.

Ktokoľvek z vašich blízkych si bude môcť pozrieť akú trasu ste prešli, kde sa práve nachádzate.

A ak sa stane čosi nepredvídané, môže vás dokonca kontaktovať hlasom. Práve tak, akoby ste telefonovali. Čo sa ukrýva v útrobách digitálneho gaštanu?

Mobil v úplnej nahote

Namiesto klávesnice jediná gombička, namiesto displeja iba jediná LEDka. Pridajte k tomu magnetický, nabíjací konektor a tým obhliadka skončí. Za všetkým však hľadajte vloženú SIM kartu s dátovým programom a jednoduchý počítač s GPS modulom, ktorý plní svoje poslanie.

V prednastavených intervaloch sa pomocou signálu z družíc, dostupných WiFi sietí, hotspotov a GSM vysielačov snaží čo najpresnejšie určiť vašu polohu, aby ju diskrétne odoslal na centrálny server. Správa za správou dokumentuje váš pohyb bez ohľadu na to, či ste v rušnej metropole, alebo na horských štítoch.

Locator spí a prebúdza sa, pričom v pohotovosti čaká na prichádzajúci hovor, alebo vaše núdzové volanie. Stačí aby ste klikli na gombičku a razom kontaktuje ľudí, ktorých ste si uložili do predvoľby. To pre prípad, že by sa vám čosi stalo.

Na jedno nabitie ste po celých desať dní pod kontrolou, nabíjanie je vďaka rýchlosti, úspornosti a magnetickému konektoru hračkou.

Všetko je o softvéri

Kým na server prichádzajú časové známky s určením vašej polohy, mobilná aplikácia dokáže s údajmi pracovať. Pre začiatok postačí, ak vykreslí na mape denník vášho pohybu. Ak sa vrátite do pohodlia domova, možno vás bude zaujímať koľko ste toho našliapali.

Všetko sa mení, ak sa Locator stane strážcom dieťaťa, psíka, cestovného kufra alebo požičanej motorky. Stačí, aby ste určili povolený okruh pohybu alebo vymedzili na mape pomyslené hranice a od tejto chvíle sa gaštan stáva špiónom. Ak sa ocitne za čiarou, mobilná aplikácia okamžite reaguje.

Môže sa pustiť za bodom na mape, môžete použiť funkciu telefonovania. Všetko preto, aby ste našli, pomohli alebo zachránili čo treba. Je iba na vás, aké využitie pre tohto pomocníka nájdete. Hoci aj pre dohľad nad seniorom, ktorý si prechádzky po dedine neodoprie ani napriek Alzheimerovi.

V češtine a v súkromí

Dáta sú ukladané na serveri v EÚ a celá komunikácia prebieha šifrovane. Znamená to, že sa nemusíte báť špehovania zo strany iných. V archíve zostávajú po dobu 30 dní, pričom posledný deň možno prehliadať minútu po minúte. To všetko cez mobilnú aplikáciu.

Hoci vám predajca k Locatoru pribalí aj SIM kartu, predsa len budete musieť obnovovať jej kredit a ak príde na veľké cestovanie, tak budete musieť mať pod kontrolou aj roaming. Mesačná dátová prevádzka nezhltne typicky viac ako 50 megabajtov dát, ich objem však možno obmedziť na úkor časovej hustoty.

K Locatoru dostanete skrutkovač, šnúru a silikónové puzdro, nám sa však páči jeho spracovanie aj v úplnej nahote. Vyhotovenie je odolné a precízne, trieda odolnosti IP67 je zárukou toho, že mu nebude vadiť ani intenzívna búrka pri ktorej premoknete do nitky, ani krátky kúpeľ v potoku. Spoľahlivosť je na prvom mieste.

Lamax GPS Locator (75,00 €) je spoľahlivý špión, vďaka ktorému vypátrate zatúlanú batožinu či zabehnutého psíka, ale aj „parťákom“ do vrecka, vďaka ktorému budete svojim blízkym vždy na očiach. Postráži požičané auto, privolá pomoc pri nešťastí alebo poslúži ako núdzový mobil, na ktorý vám možno zavolať ak sa stane čosi nečakané. A ak príde na výdrž, 10 dní je fajn pre terén, dobrodružstvo i pohyb v meste.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Ugrilujte si raňajkový burger Kentucky
Je to príjemné, pôžitkárske ráno. Odokryjete na  terase gril, rozpálite v komíne drevené...
Read More

Pridaj komentár