Weber Connect Hub – grilovanie s dokonalým načasovaním

Je to ten najlepší spôsob, ktorým sa zdokonalíte pri grilovaní. Zapichnete do mäsa tepelnú sondu, spustíte na mobile šikovnú aplikáciu a od tejto chvíle máte dokonalú predstavu o tom, čo sa deje pod vekom grilu.

Pod kontrolou máte nielen teplotu na rošte, ale aj mieru prepečenia jednotlivých porcií. Bez váhania viete kedy sú burgery najšťavnatejšie, kedy dosiahli steaky maximum svojej jemnosti s ružovým stredom a nezradí vás ani sekaná vo veľkosti pekáča či pliecko grilované vcelku.

Weber zdokonalil svoje bezdrôtové sondy iGrill a uviedol ich na trh s označením Weber Connect Hub. Čo všetko od neho môžete očakávať?

Všetko je v mobile či tablete

Je to, akoby ste do rúk dostali interaktívnu encyklopédiu. Vyberiete si na mobile čo sa chystáte robiť a on vás sprevádza každým jedným krokom – od rozkúrenia ohniska prostredníctvom inštruktážneho videa, cez prípravu surovín na dokonalé rebierka až po samotné grilovanie s precíznym dohliadnutím na teplotu.

Weber Connect Hub nie je iba sériou bezdrôtových teplomerov, ktoré zdolajú žiaru rozkúreného grilu, aby ste vedeli či je mäso ešte surové, alebo ste ho už nadobro prepiekli a presušili. Je to platforma, ktorá je vašim grilovacím parťákom.

Cez Bluetooth aj cez WiFi

Žiadne počítanie krokov od terasy na vzdialenosť bluetooth spojenia. Connect Hub si rozumie s domácou WiFi, takže ak ho spárujete a umožníte mu prístup na internet, prostredníctvom servera bude v spojení s aplikáciou v mobile bez ohľadu na to, kde ste.

Či pri 8-hodinovom grilovaní hovädzej rolky odídete k susedovi na pohárik vína, alebo sa vyberiete na prechádzku poza humná – všetko je iba na vás. Kým gril udrží svoju teplotu, vy budete na displeji stále vidieť ako na tom ste.

Aplikácia vás sama upozorní na to, že sa blížite k nastavenému finále. Zostávajú vám dve hodiny, hodina, či 30 minút – hoci je grilovanie príjemným dobrodružstvom, neznamená to, že pri odvážnych projektoch musíte sedieť priamo na dosah grilu.

Funguje so všetkými

Nezáleží na tom, či máte od Weberu gril na elektrinu, plyn, drevené uhlie alebo pelety. Palivo rozhoduje o chuti ale aj o vašej účasti pri udržiavaní jeho teploty. Connect Hub nepriloží brikety, nepridá výkon grilovým horákom a ani neupraví intenzitu elektrického ohrevu.

Je však nápomocný svojou zabudovanou interaktívnou encyklopédiou v tom, ako máte gril pre jednotlivé recepty pripraviť. Prezradí vám počty brikiet či objem uhlia a spôsob ich uloženia do grilu, navrhne vám teploty pre najlepšiu chuť a najšťavnatejšie mäso.

Systém však funguje s akýmkoľvek grilom na trhu bez ohľadu na jeho značku. Kým jedna sonda monitoruje teplotu na rošte, druhá, tretia i štvrtá sú zanorené až do stredu jednotlivých súst. A verte tomu, že to dáva zmysel.

V správnom momente

Ak od začiatku pomýšľate nad tým, že tepelná sonda dohliadne na to, aby bolo mäso prepečené až do stredu, nemýlite sa. Oveľa častejšie sa však stáva, že na griloch pečieme mäso a zeleninu dlhšie ako im treba. Na úkor chuti a šťavnatosti.

Okamžite si rozdiel všimnete pri pečení rýb, ktoré sú hotové vo chvíli keď sa ich svalovina začne deliť na čiastky. Všimnete si to aj pri burgeroch, ktoré sú zrazu oveľa jemnejšie a chutnejšie ako ste zvyknutí bez toho, aby ste čo i len troška zmenili recept ich prípravy. Sonda ustráži drahý steak a výberovú hovädzinu z býčka, ale aj hydinu.

Najlepšie na tom je, že v systéme nájdete rýchlu oporu a pustíte sa i do toho, čoho ste sa pri grilovaní stránili. Kačka alebo morka vcelku? Žiadny problém – už s vami nevypečú svojim neprimeraným rešpektom.

Vyčistiť, nabiť, odložiť

Hoci je Weber Connect Hub samostatným grilovacím príslušenstvom, všetko je navrhnuté tak, aby ste nemali starosti s údržbou. Mokrou handričkou poumývate sondy, cez USB káblik nabijete základňu a všetko uložíte späť do škatuľky alebo do skrinky s potrebami pre grilovanie.

A ak sa pustíte v nečase do vypekania v rúre s podobnými chúťkami ako pri grile, i tam sa budete cítiť ako doma. Veď i rúra je svojim spôsobom gril. Len bez ten ohromnej, neodolateľnej vône, ktorá sa so sykotom parí do okolia.

Weber Connect Hub (129,99€) je neoceniteľným príslušenstvom pre každého, kto to s grilovaním myslí skutočne vážne. Ak patríte k tým, čo okrem špekáčok, klobások a plátkov marinovaného mäsa často siahnu i po ďalších surovinách, môžete si byť istí, že vám pomôže otvoriť nové obzory. Svet veľkého grilovania, kde sa čerstvé suroviny v žiare rozpáleného roštu a pahreby menia na neodolateľné delikatesy.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Citadelle Gin de France – chuť prímorského leta
Možno to bola iba náhoda, keď v horúcom, letnom dni na terase v Château...
Read More

Pridaj komentár