Nová radosť zo starej elektroniky

Čo majú spoločné notebooky, tablety a mobily? Niektoré z nich sú natoľko vydarené, že dokážu slúžiť oveľa dlhšie ako zamýšľali ich výrobcovia. Ak ich však vyložíte na stôl, môžu vyzerať horšie ako by ste chceli. Unavene a staro.

Možno ste nad tým nikdy neuvažovali, ale existuje riešenie ako im prinavrátiť stratený šmrnc. Dokonca natoľko, že i sami podľahnete radosti, akoby ste mali pred sebou novú výbavu. Počuli ste už o renovačných fóliách a krytoch od SkinZone? Dokážu omladiť, ale aj navodiť atmosféru osobnosti.

Zakryje odreniny i škrabance

Je to príbeh nejedného notebooku. Najprv sa začnú lesknúť rohy a hrany, potom sa vyleštia tlačidlá klávesnice a ani sa nenazdáte a na veku displeja objavíte prvý škrabanec. Postupne pribúdajú ďalšie až kým ich neprestanete počítať.

Na výmenu klávesnice sú technici pripravení v každom servise. Je to rutina. Prezliecť používaný notebook do nového šasi je však výzvou, ktorá by vás vyšla takmer na cenu nového notebooku. Vyberte si však obrázok, nechajte ho vytlačiť na pevnú, samolepiacu fóliu, orežte ho tak aby sadol na notebook a ste za vodou.

Práve to je riešenie s názvom Skin. Všetko si nastavíte priamo na webovej stránke a o pár dní nájdete v schránke obálku s fóliou, ktorú stačí len nalepiť na veko. Prekvapilo nás, že nemusíte mať veľa zručnosti a skúseností.

Žiadne vlhčenie, vytláčanie bubliniek či prepichovanie problémových miest. Pevná fólia sadne na miesto a jej potlač zostáva svieža i po mesiacoch používania. Je takmer nemožné zodrať ju dolu. A ak sa stane, že časom zmeníte vkus, bez zvyškov lepidla ju odlepíte pred výmenou za novú.

Tablet ako nový

Niektoré fólie majú potlač na mieru, iné zasa dostali vo výrobe štruktúru ktorá imituje niektoré z prírodných a priemyselných materiálov. Práve takúto premenu sme si vyskúšali na tablete, pri ktorom mení vzhľad nielen jeho zadná strana, ale aj rám okolo displeja.

Štruktúrované fólie sú tenšie, pretože nevyžadujú vrstvenie pre ochranu potlače. Pri lepení preto potrebujete cit v prstoch a zmysel pre správne osadenie. Nacvičíte si to na zadnej strane, vyššia presnosť sa pýta na čelnom ráme. Je dôležité, aby sa zladili otvory pre kameru a línie rámu s okrajmi displeja.

Výsledok je priam impozantný, hoci sa pod fóliou stratí výrobné číslo a identifikácia tabletu. Kiežby sa výrobcovia chytili tejto príležitosti a ponúkali podobné riešenie priamo v balíku. Každý z nás je iný a možno to prejaviť aj na tablete.

Aj v tomto prípade postačí v internetovom prehliadači vybrať vzor, materiál či potlač a priradiť ich k modelu tabletu, aby ste si v schránke našli hotové fólie. A ak váš model náhodou chýba, vedia ho v SkinZone  zamerať a pripraviť šablónu orezu na mieru.

Z puzdra do puzdra

Oveľa jednoduchšie je to s mobilnými telefónmi. Ich výrobcovia od začiatku počítali s tým, že sa vo vreckách budú odierať. Servisné strediská sú pripravené vymeniť ich vonkajší plášť, predajcovia ponúkajú desiatky druhov obalov, ktoré možno na mobil natiahnuť alebo nakliknúť.

Snap Case od Skinzone je jedným z nich. S tým rozdielom, že si sami môžete vybrať grafiku potlače. A to nielen z katalógu tisícok vzorov, ale aj z vašej vlastnej tvorby. Zvolíte si dizajn, model telefónu a opäť vám pošta doručí obálku s novým obalom.

Stačí ho len nakliknúť a mobil vyzerá lepšie. Tento krát to zvládne naozaj každý – nič sa nelepí, nič netreba zosúladiť alebo zlícovať. Len vtisnúť mobilný telefón do pružnej, plastovej košieľky.

Aké sú fólie a kryty od SkinZone?

Zmena je úžasná – emotívna, príjemná, motivačná. I po mesiaci aktívneho používania sa zdá, že ide o viac ako len nálepky. Potlač je bez známok opotrebovania či rozmazania a rovnako sú na tom hrany nalepených fólií.

Stačí ich preleštiť mäkkou handričkou a stále vyzerajú ako v deň nalepenia. Nie je to rozmar na jednu príležitosť. Je to skutočné zmladenie elektroniky pre radosť z jej ďalšieho používania. Páči sa nám to a vyskúšať si to môžete i vy. Otvorte si webovú stránku SkinZone a spravte si radosť.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Mikrosystém Sencor SMC 4300B – príjemná pohoda pre uši a dušu
Je to tak trochu láska na prvý pohľad, keď na vás v elektropredajni...
Read More

Pridaj komentár