Namixujte si na terase rannú likérovú vášeň

Je to rozmarné pôžitkárstvo, pri ktorom nemusíte mať výčitky z toho, že popíjate pred desiatou. Vytiahnete z baru na terase likér, pridáte k nemu jeden prémiový spirit a celé to zjemníte perlivým nápojom a niekoľkými kockami ľadu.

Hoci to nepôsobí ako ohromujúca barmanská show, v skutočnosti vás čakajú príjemné chvíle vychutnávania. Kontrasty chutí prevažujú nad harmóniou a nad všetkým sa nesie mimoriadne osviežujúci zážitok pomalého ochutnávania. Ste pripravení na nové dobrodružstvá? Miešajte s nami.

Východ slnka

Nemusíte mať farebný jemnocit maliara, aby ste v odtieni tohto drinku spoznali ranné zore. Zapôsobí na vás svojim vzhľadom rovnako mocne, ako chuťou a vôňou. Stačí sa mu len oddať v rannej pohode.

Do old fashioned pohára vlejete 50 mililitrov likéru Cointreau, za ním spustíte 25 mililitrov Bitterolu, na vyváženie chuti pridáte 15 mililitrov citrónovej šťavy a dolejete to čerstvo pripravenou sódou.

Tri kocky ľadu pozdvihnú sviežosť chuti, plátok citróna dodá iskrivý šmrnc. Čo vás čaká, ak ochutnáte východ slnka z pohára na terase? Pôžitok, ku ktorému sa budete chcieť vracať znova a znova

Prenikavá aróma citrusov, horkosť šupky a plné, energické osvieženie s mimoriadne dlhým dozvukom. Ak máte radi drinky s jemnou, korenistou horkosťou, tento drink vás určite naplní pôžitkom.

Lúčna rosa

Keď sa v talianskych sadoch začnú červenať višne Marasca, tie najkrajšie z nich putujú do ovocného spiritu. Práve z neho vytiahnu iskrivú chuť, aby sa stali súčasťou likérov a dezertných pohárov.

Vo chvíli, keď do kokteilového pohára vlejete 50 mililitrov likéru Luxardo Maraschino, máte pocit, akoby ste boli pri tom. Pridajte k nemu 25 mililitrov výročnej Czechoslovakia vodky, doplňte to lístkami mäty a zalejte perlivým nápojom Bitter Lemon od Red Bullu.

O stenu pohára cinkne kocka ľadu a vy sa môžete pustiť do rozmarného vychutnávania. Kým do nosa stúpa sviežosť mäty, na jazyku sa rozlieva príjemná, ovocná sladkosť.

Pod chvíľou cítite korenistý ráz ovocného destilátu, po ňom prichádza hrejivá, plná chuť ovocia. Hneď sa vám zdá, akoby z vás opadal chladivý pocit zo včasného rána.

Rozkvitnutý sad

Je to oslava slovenského vidieka, v ktorom po boku bylinných čajov prikvitne do pohára v sychravom počasí vždy aspoň kvapka pálenky. Pod košatým stromom, v drevenom prístrešku, alebo len tak, na odpočívadle lesného chodníka.

Vlejte do koňakového pohára 50 mililitrov čajového likéru Tatratea 42% s chuťou zrelej broskyne, pridajte k nemu tri streky Creole Bitters od Bitter Truth a doplňte ľadom a perlivým nápojom Bitter Lemon od Red Bullu.

Kým sa v extáze chuti prenesiete na trávnatú lúku ovocného sadu, všímajte si iskrenie chutí a prejav tohto drinku. Je nový, nepoznaný, bez inšpirácie ku ktorej by ste ho mohli prirovnať.

Čaká vás hravá chuť ovocia, pikantné perlenie citrusov a mimoriadne chladivé osvieženie, ktoré nič netratí na sile ani po minútach. Akoby ktosi za vašim chrbtom primiešal do drinku výťažok z mäty či eukalyptu.

0
Milan Gigel
Written By
More from Milan Gigel
Drink na dnes: Fresh Hugo
Svieža vôňa bazového kvetu je síce symbolom začiatku leta, v plnej spare...
Read More

Pridaj komentár